Jdi na obsah Jdi na menu

Fotbal-muži: První jarní zápas na domácí půdě proti soupeři z Pavlovic

19. 4. 2013

Po třech odložených kolech za takřka ideálního slunečného počasí nastoupili v neděli 14.4. naši muži z Hustopeč proti Pavlovicím. Bohužel hřiště nebylo v tak skvělé formě, a proto i z tohoto důvodu nebyl viděn nijak pohledný fotbal.

Šlo o souboj týmů ze spodní části tabulky, kde oba celky potřebovaly nutně vyhrát. Očekával se tedy vyrovnaný zápas.

První poločas začali lépe hráči z Pavlovic. Svou aktivní a především důraznou hrou dělali domácím velké problémy při rozehrávce a následné kombinaci. Soupeř byl po celý první poločas lepším týmem a i to vyústilo v první branku, ta padla ve 30. minutě, kde dva protihráči vyšachovali tři naše obránce. Skrytou křižnou střelou, přes nohy Patrika Valentoviče, z poza šestnáctky soupeř z Pavlovic skóroval 0:1. I přes slabou hru domácích dopředu, si vytvořili pár šancí, které bohužel nedokázali proměnit, a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu. Domácí měli o čem přemýšlet, aby se jak herně tak gólově dotáhli na soupeře z Pavlovic.

Druhý poločas začal vyrovnaně, ale domácí pochopili, že musí přidat jak na důrazu, tak na kombinaci a postupem času začali vyvíjet tlak na soupeřovu obranu. Určitě se tak stalo i změnou formace přibližně v 70. minutě s hrou na tři útočníky. Soupeř už hrozil pouze sporadicky a hráči z Hustopeč si šli hladově za svým cílem. Ten přišel v 80. minutě, kdy po dvou zasekávačkách v šestnáctce a křižné střele Davida Bezděka padl od tyče vyrovnávající gól. Domácí měli chuť a byli lepším týmem, ale tento stav již vydržel do konečného hvizdu.

Sestava : Plesník – Valentovič, Fidermák, Bezděk M., Kundrát (Buchal 80.) - Horák M. (70.Horák K.), Gerla, Bezděk D., Vagáč - Horák Z., Kubáč (60. Heger)